• Ana Sayfa
  • Teknoloji
  • FCC Demokrat, T-Mobile – Sprint birleşmesinin wireless kablosuz ağda altın bir çağ sona ereceğini ’söyledi #teknoloji

FCC Demokrat, T-Mobile – Sprint birleşmesinin wireless kablosuz ağda altın bir çağ sona ereceğini ’söyledi #teknoloji

 FCC Demokrat, T-Mobile – Sprint birleşmesinin wireless kablosuz ağda altın bir çağ sona ereceğini ’söyledi
 #teknoloji
Okunuyor FCC Demokrat, T-Mobile – Sprint birleşmesinin wireless kablosuz ağda altın bir çağ sona ereceğini ’söyledi #teknoloji

Federal İletişim Komisyonu, geçtiğimiz ay tartışmalı bir oylamanın ardından T-Mobile ile Sprint arasındaki birleşmeyi onaylayan siparişini resmen yayınladı.

Yazı, Mayıs ayından beri FCC Yönetim Kurulu Başkanı Ajit Pai'nin anlaşmayı onaylayacağını ve meslektaşlarına aynı şeyi önereceğini işaret ettiği zamandan beri duvarda. Karar, son oylamada, FCC komisyoncuları tarafından parti çizgileri boyunca resmen dağıtıldı ve iki Demokrat komisyonun reddedilmesine karar verdi.

Adalet Bakanlığı da anlaşmayı onayladı. Düzenleyici inceleme sürecinin bir parçası olarak, T-Mobile, yeni nesil 5G ağlarını dağıtmak ve Sprint iştiraki Boost Mobile'ı elden çıkarmak için bir zaman çerçevesi kabul etti. Birleşme halen devlet avukatları genel koalisyonundan açılan bir dava ile karşı karşıya.

Bugün yayınlanan düello düellolarında Cumhuriyet komisyoncuları, anlaşmanın tüketicilerin ekonomik çıkarları olduğunu ve tüketici savunucu grupları tarafından tartışılan fikirleri kablosuz kapsama alanını ve rekabetçiliği artıracağını iddia etti.

Pai, “Özellikle, 5G’de ABD’nin liderliğini güvence altına alacak, kırsal Amerika’daki dijital bölünmeyi kapatacak ve geniş bant pazarındaki rekabeti artıracak” dedi.

Komisyondaki demokratlar karara çarparak cevap verdiler. Komisyon Üyesi Jessica Rosenworcel, “Ulusal sağlayıcıların sayısını dörtte üçe düşürmek, tüketicilere zarar verecek, rekabete zarar verecek ve binlerce işi ortadan kaldıracak” dedi. Birleşmede, “kablosuzda altın bir çağ sona erecek” dedi.

Komisyon Üyesi Geoffrey Starks de benzer endişeleri dile getirdi. “Kısa vadede, bu birleşme potansiyel olarak binlerce iş kaybına neden olacak” dedi. “Uzun vadede, pazarı bölmek, fiyatları artırmak ve sadece en kazançlı müşteriler için rekabet etmek için her teşvikle üç dev kablosuz taşıyıcı pazarı oluşturacak.”


Haberin Kaynak Linki

Yapılan Yorumlar

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.