Teknoloji

FCC Demokrat, T-Mobile – Sprint birleşmesinin wireless kablosuz ağda altın bir çağ sona ereceğini ’söyledi #teknoloji

Federal İletişim Komisyonu, geçtiğimiz ay tartışmalı bir oylamanın ardından T-Mobile ile Sprint arasındaki birleşmeyi onaylayan siparişini resmen yayınladı.

Yazı, Mayıs ayından beri FCC Yönetim Kurulu Başkanı Ajit Pai'nin anlaşmayı onaylayacağını ve meslektaşlarına aynı şeyi önereceğini işaret ettiği zamandan beri duvarda. Karar, son oylamada, FCC komisyoncuları tarafından parti çizgileri boyunca resmen dağıtıldı ve iki Demokrat komisyonun reddedilmesine karar verdi.

Adalet Bakanlığı da anlaşmayı onayladı. Düzenleyici inceleme sürecinin bir parçası olarak, T-Mobile, yeni nesil 5G ağlarını dağıtmak ve Sprint iştiraki Boost Mobile'ı elden çıkarmak için bir zaman çerçevesi kabul etti. Birleşme halen devlet avukatları genel koalisyonundan açılan bir dava ile karşı karşıya.

Bugün yayınlanan düello düellolarında Cumhuriyet komisyoncuları, anlaşmanın tüketicilerin ekonomik çıkarları olduğunu ve tüketici savunucu grupları tarafından tartışılan fikirleri kablosuz kapsama alanını ve rekabetçiliği artıracağını iddia etti.

Pai, “Özellikle, 5G’de ABD’nin liderliğini güvence altına alacak, kırsal Amerika’daki dijital bölünmeyi kapatacak ve geniş bant pazarındaki rekabeti artıracak” dedi.

Komisyondaki demokratlar karara çarparak cevap verdiler. Komisyon Üyesi Jessica Rosenworcel, “Ulusal sağlayıcıların sayısını dörtte üçe düşürmek, tüketicilere zarar verecek, rekabete zarar verecek ve binlerce işi ortadan kaldıracak” dedi. Birleşmede, “kablosuzda altın bir çağ sona erecek” dedi.

Komisyon Üyesi Geoffrey Starks de benzer endişeleri dile getirdi. “Kısa vadede, bu birleşme potansiyel olarak binlerce iş kaybına neden olacak” dedi. “Uzun vadede, pazarı bölmek, fiyatları artırmak ve sadece en kazançlı müşteriler için rekabet etmek için her teşvikle üç dev kablosuz taşıyıcı pazarı oluşturacak.”


Haberin Kaynak Linki

Etiketler

Ramazan Şerif

Selamun Aleyküm Adım Ramazan Şerif Akbuz. Bilişime olan merakım ortaokul yıllarımda başladı.7.Sınıfta Türkiye Eğitim Gönülleri Vakfı aracılığı ile girdiğim Legorobot yarışmasında Türkiye de ilk 20 ye girdik.Bilişime olan heyecanım lise yıllarımda da devam etti.Liseyi Veritabanı Programcılığı bölümünde okudum.Matematiğim zayıftı bende 2 yıllık Omü bilgisayar programcılığına geçiş yaptım.Okulu başarıyla bitirdim.2 Yıldır bir yandan Freelance olarak çalışıyor , bir yandanda iş arıyorum.Bakdım olacağı yok birazda kendimi geliştirme kararı aldım.DGS ile Fırat Üniversitesi Yazılım Mühendisliğine geldim.Maceranın devamında bir baltaya sap olabilmek dileğiyle "Zaman zam anıdır Gülüşüme sende gül üşüme"

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: