Teknoloji

Fairphone 3 de iddia edildiği gibi modüler ve tamir edilebilir #teknoloji

Fairphone 3, durmaksızın planlanmış bir eskimiş döngüsüyle hızlıca değiştirilmemesi için uzun süre dayanacak şekilde tasarlanmış nadir bir cihazdır. Şirkete göre 450 € 'luk telefonun özelliklerinde olmayan şey, tamir edilmesi gereken modüler bir tasarımla değerlendiriyor. Bir iFixit sökme işlemi ile teste tabi tutulan bir iddia.

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, en son Fairphone, 2016'daki Fairphone 2'de olduğu gibi onarılabilirlik için 10 üzerinden mükemmel bir 10 aldı. Özellikle, iFixit sökme işlemi bir zamanlar "yapışkan" kelimesinden bahsetmiyor.


Görünürde tutkal yok.
Resim: iFixit

IFixit, yeni kasanın önceki Fairphones'lardan daha da modüler bir tasarımla desteklenen tamir edilebilirlikle açılmasının kolay olduğunu söylüyor. “Bu telefonun montajı çok fazla sorun olmayacak ve hala işe yarayacağından eminiz”, diyor iFixit, tamir-onarım hareketinden muhtemelen en yüksek övgü olan yırtma işleminde.

Eğer akıllı endüstriyel tasarım ve silikon katliam sizin içinse, iFixit'i tamamen okuduğunuzdan emin olun.


Haberin Kaynak Linki

Etiketler

Ramazan Şerif

Selamun Aleyküm Adım Ramazan Şerif Akbuz. Bilişime olan merakım ortaokul yıllarımda başladı.7.Sınıfta Türkiye Eğitim Gönülleri Vakfı aracılığı ile girdiğim Legorobot yarışmasında Türkiye de ilk 20 ye girdik.Bilişime olan heyecanım lise yıllarımda da devam etti.Liseyi Veritabanı Programcılığı bölümünde okudum.Matematiğim zayıftı bende 2 yıllık Omü bilgisayar programcılığına geçiş yaptım.Okulu başarıyla bitirdim.2 Yıldır bir yandan Freelance olarak çalışıyor , bir yandanda iş arıyorum.Bakdım olacağı yok birazda kendimi geliştirme kararı aldım.DGS ile Fırat Üniversitesi Yazılım Mühendisliğine geldim.Maceranın devamında bir baltaya sap olabilmek dileğiyle "Zaman zam anıdır Gülüşüme sende gül üşüme"

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı

Selamun Aleyküm arkadaşlar !

Adım Ramazan Şerif AKBUZ yazılım mühendisliği öğrencisiyim

Sitemin aylık masraflarını karşılayabilmesi için reklamlara ihtiyacı var.Bu reklamlar kumar , çıplaklık vs içermiyor.Lütfen emeğe saygı  bana destek olur musunuz? Reklama Tıklayın demiyorum Biraz katlanın yeter.


 

ReklamEngelleme
Sitemde herhangi rahatsızlık verici cinsel ,kumar vb reklam bulunmamaktadır.Siteme gelen ziyaretçilerin geneli adblockler tarzı reklam engelleme programları kullanmaktadır.Lütfen destek amaçlı siteme bu tür programlar ile girmeyiniz.

%d blogcu bunu beğendi: