Teknoloji

Feysbuk’tan Takip Etmeyi Durduran İşlev

Feysbuk, bu yeni seçeneği kullandığınızda internette peşinizde dolaşmayı (en azından kuramsal olarak) bırakacak!

Facebook'tan Takip Etmeyi Durduran İşlev

 

 

Feysbuk, tarama geçmişinizi paylaşan üçüncü parti internet sayfalarını ve uygulamaları bulmanızı ve durdurmanızı elde eden bir enstruman tanıttı.

 

Şu an İrlanda, İspanya ve Cenup Kore’de kullanılabilen işlev, Feysbuk’un mobil uygulamasınıda “Feysbuk dışı faaliyet” başlığında bulunuyor. Buradan hangi firmaların gezinti alışkanlıklarınızı paylaştığını görebiliyorsunuz. İnternette alışveriş yaptıysanız ve bunun arkasından Feysbuk’a döndüğünüzde baktığınız mamüllerin reklamlarıyla karşılaştıysanız, bunun sorumlusu işte bu araçlar.

 

Feysbuk dışı faaliyet” işlevini kapatarak bunun gelecekte yaşanmasının önüne geçebiliyorsunuz. Sadece hali hazırda Feysbuk’a gönderilen verileri silmenin bir yolu bulunmuyor.

 

Haberin Kaynak Linki

Etiketler

Ramazan Şerif

Selamun Aleyküm Adım Ramazan Şerif Akbuz. Bilişime olan merakım ortaokul yıllarımda başladı.7.Sınıfta Türkiye Eğitim Gönülleri Vakfı aracılığı ile girdiğim Legorobot yarışmasında Türkiye de ilk 20 ye girdik.Bilişime olan heyecanım lise yıllarımda da devam etti.Liseyi Veritabanı Programcılığı bölümünde okudum.Matematiğim zayıftı bende 2 yıllık Omü bilgisayar programcılığına geçiş yaptım.Okulu başarıyla bitirdim.2 Yıldır bir yandan Freelance olarak çalışıyor , bir yandanda iş arıyorum.Bakdım olacağı yok birazda kendimi geliştirme kararı aldım.DGS ile Fırat Üniversitesi Yazılım Mühendisliğine geldim.Maceranın devamında bir baltaya sap olabilmek dileğiyle "Zaman zam anıdır Gülüşüme sende gül üşüme"

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: