Teknoloji

Dört büyük ABD operatörü şifreleri atmanıza yardımcı olmak istiyor #teknoloji

Geçtiğimiz Eylül ayında, AT&T, Sprint, T-Mobile ve Verizon, kimliğinizi doğrulamak için akıllı telefonunuza güvenerek yeni bir hesap veya şifre olmadan uygulamalara giriş yapmanın bir yolu olan Proje Doğrulama'yı duyurdu. Facebook veya Google hesabınızı kullanarak uygulamalara ve web sitelerine giriş yapmanıza izin vermiş olduğunuz düğmeler gibi düşünün. Şimdi, Proje Doğrulama'nın resmi bir adı – ZenKey – ve çok yavaş da olsa ortaya çıkmaya başladı.

ZenKey'in görüşmesi, telefonunuzu, her zaman yanınızda olan cihazı, kimliğinizi doğrulamanın bir yolu olarak ve geçmişte standart olan SMS kimlik doğrulamasının ötesine geçen bir şekilde kullanabilmeniz gerektiğidir. yıllar özellikle saldırılara karşı savunmasız hale geliyor. Proje Doğrula’dayken, taşıyıcılar kimliğinizi yalnızca telefon numaranızı değil, aynı zamanda taşıyıcı hesap sıranızı, telefon hesap türünüzü ve SIM kartınızı kullanarak doğruladıklarını söyledi. Yeni ZenKey markasının piyasaya sürülmesiyle dört taşıyıcı ortak, ZenKey'in nasıl çalışması gerektiği konusunda biraz daha bilgi paylaştı.

Telefonunuzu kullanırken sadece bir giriş düğmesine dokunarak kadar kolay olmayacak. Uygulamanızı her kullandığınızda kimliğinizi kanıtlayabilmeniz için, operatörünüz tarafından önerilen ZenKey uygulamasını kurmanız ve bir PIN veya biyometrik kimlik doğrulaması yapmanız gerekecektir.

Uygulamayı ayarladıktan sonra, gelecekteki tüm girişlerin daha kolay olacağı sözünü veriyoruz. Giriş ekranında yeşil bir “ZenKey ile giriş yap” düğmesini gördüğünüz her yerde, muhtemelen herhangi bir telaşa gerek kalmadan bu hizmete giriş yapmak için ona dokunabilirsiniz. Hesap kimlik bilgileriyle ilgili daha iyi güvenlik ve daha fazla gizlilik koruma vaadiyle, Apple’ın yeni “Apple ile Giriş Yap” girişimi gibi çalışacak gibi görünüyor.

Bununla birlikte, ZenKey'i denemek istiyorsak hepimiz biraz beklemek zorunda kalacağız dedi. Taşıyıcılar hala beta sürümünde olduğunu ve uygulamaların Android ve iOS için "yakında" kullanılabileceğini söylüyor. Sınır bunların ne zaman ortaya çıkabileceği konusunda daha fazla açıklama istedi.


Resim: ZenKey

Verizon’un ZenKey uygulamasını Google Play mağazasında bulduk, ancak erken erişim olarak etiketlendi ve henüz pek bir şey yapmıyor. Meslektaşım Sean Hollister uygulamayı test etti, ancak ilk şartlar ve koşulları kabul ettikten sonra, ZenKey logolu bir ekranda sıkışıp kaldığını söyledi.

Önemli olan, ZenKey'i hangi uygulamaların veya hizmetlerin destekleyeceği hakkında hiçbir fikrimiz yok. Düzenli olarak kullandığınız uygulamalar desteklemiyorsa, kullanmanız için çok fazla teşvik edici olmayacaktır. Ayrıca ZenKey'den uygulama desteği ile ilgili herhangi bir ayrıntı sorduk.

Bununla birlikte, ZenKey'i kullanmayı düşünmenizin bir nedeni, oturum açtığınız her hizmete hangi kişisel verilerin gönderildiğini değiştirebileceğiniz gibi görünmesidir. Google’ın ya da Facebook’un düğmelerini kullandığınızda, o teknoloji devleri ya da onlarla ortak olan hizmetler tarafından tam olarak hangi verilerin toplandığını bilmek zordur, bu nedenle paylaşılanlar üzerinde bir kontrol sahibi olmak ZenKey’i kullanmak için bir neden olabilir. . Eğer bir seçim teklif ettiyseniz.


Haberin Kaynak Linki

Etiketler

Ramazan Şerif

Selamun Aleyküm Adım Ramazan Şerif Akbuz. Bilişime olan merakım ortaokul yıllarımda başladı.7.Sınıfta Türkiye Eğitim Gönülleri Vakfı aracılığı ile girdiğim Legorobot yarışmasında Türkiye de ilk 20 ye girdik.Bilişime olan heyecanım lise yıllarımda da devam etti.Liseyi Veritabanı Programcılığı bölümünde okudum.Matematiğim zayıftı bende 2 yıllık Omü bilgisayar programcılığına geçiş yaptım.Okulu başarıyla bitirdim.2 Yıldır bir yandan Freelance olarak çalışıyor , bir yandanda iş arıyorum.Bakdım olacağı yok birazda kendimi geliştirme kararı aldım.DGS ile Fırat Üniversitesi Yazılım Mühendisliğine geldim.Maceranın devamında bir baltaya sap olabilmek dileğiyle "Zaman zam anıdır Gülüşüme sende gül üşüme"

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: