Teknoloji

California AG, gizlilik soruşturmasına uymuyor, diyor #teknoloji

Çarşamba günü, Kaliforniya Başsavcısı Xavier Becerra, CNBC'ye göre, Facebook'un şirketin iddia edilen gizlilik ihlalleriyle ilgili soruşturması hakkında daha fazla bilgi sağlamak için mahkeme celbi ile uymayı reddettiğini söyledi.

Becerra Çarşamba öğleden sonra düzenlenen bir basın toplantısında, Becerra, Kaliforniya’daki Facebook’a karşı açılan davada, şirketin Cambridge Analytica skandalında olduğu gibi “gizlilik, açıklamalar ve üçüncü tarafların kullanıcı verilerine erişimi” ile ilgili belgeleri teslim etmesini talep etti. Dava, şirketin iletişimleri ve belgeleri devretmesi için Kaliforniya Yüksek Mahkemesinde yapıldı.

“Facebook meşru soruşturma taleplerimize uysaydı,” dedi Becerra “Bu duyuruyu bugün yapmıyoruz” dedi.

Kaliforniya Kuzey Bölgesi Savcıları, Federal Soruşturma Bürosu ve Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, 2018 baharında Cambridge Analytica'nın ardından Facebook'un gizlilik uygulamaları hakkında soruşturma başlattı. 87 milyondan fazla kullanıcı Facebook verilerini üçüncü ile paylaştı Donald Trump'ın 2016 cumhurbaşkanlığı kampanyasına ve Brexit referandumuna bağlanan parti politik araştırma firması.

Becerra, Facebook'un ofisinin bilgi taleplerine “tam olarak yanıt vermediğini” söyledi. Becerra, CEO Mark Zuckerberg ve COO Sheryl Sandberg arasında “Ayrıca, yanıt veren belgeleri sağlamadılar ve hatta aramada başarısız oldular” dedi.

“Bugün bu bilgiyi herkese açık hale getiriyoruz, çünkü başka seçeneğimiz yok.”


Haberin Kaynak Linki

Etiketler

Ramazan Şerif

Selamun Aleyküm Adım Ramazan Şerif Akbuz. Bilişime olan merakım ortaokul yıllarımda başladı.7.Sınıfta Türkiye Eğitim Gönülleri Vakfı aracılığı ile girdiğim Legorobot yarışmasında Türkiye de ilk 20 ye girdik.Bilişime olan heyecanım lise yıllarımda da devam etti.Liseyi Veritabanı Programcılığı bölümünde okudum.Matematiğim zayıftı bende 2 yıllık Omü bilgisayar programcılığına geçiş yaptım.Okulu başarıyla bitirdim.2 Yıldır bir yandan Freelance olarak çalışıyor , bir yandanda iş arıyorum.Bakdım olacağı yok birazda kendimi geliştirme kararı aldım.DGS ile Fırat Üniversitesi Yazılım Mühendisliğine geldim.Maceranın devamında bir baltaya sap olabilmek dileğiyle "Zaman zam anıdır Gülüşüme sende gül üşüme"

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: