Selamun aleyküm arkadaşlar c# otomasyon projeleri örneği paylaşmaya devam ediyorum bugün örneğimiz hocaların her yıl ödev olarak vermeyi çok sevdiği c# Staj Takip Sistemi Otomasyonu Programı || Açık Kaynak Kodlu || Proje Dosyası indir

C# Staj Takip Otomasyonu Programı || Açık Kaynak Kodlu || Proje Dosyası indir

 

Projemizin özelliklerine videodan bakabilirsiniz genel olarak bahsedecek olursak c# programlama dili ile kodlanmışdır.Veritabanı için sql server kullanılmıştır.3 kullanıcı girişi bulunmaktadır.Bunlar Firma , Kurum ve Öğrenci girişidir.Burda kurum okul olarak düşünülebilir.

Firmalar gelen başvuruları görüntüleyebilir , başvurulardaki cvleri görüntüleyebilir ayrıca gelen başvuru kaydedip kaydedilen ve kaydedilmeyen başvuruları görüntüleyebilir.Firmalar stajyer arayabilir ve aramayı durdurma yada aramayı aktif etme özelliklerine sahiplerdir.Staj defterlerini kabul edip reddedebilirler.

Öğrenci girişine gelecek olursak , staj defteri  özelliği mevcuttur , firma istek yollayabilir , başvuru yapabileceği firmaları görüntüleyebilir,  başvuru yaptıkları firmaları görüntüyeleyebilir , kabul edilen başvurusunu görebilir.

Kurum burada lise üniversite gibi kuruluşlardan bahsetmektedir, staj defteri olsun staj olsun kabul edip reddedebilir.Bu sayede firma kurum arası staj kabul gerçekleşmiş olur .Buradan sonraki menü ise daha detaylıdır, öğrencinin gün gün yaptığı işleri , hangi ay ne yaptığını  kabul veya reddedilen staj defterlerini görüntüleyebilir.

 

C# Staj Takip Sistemi Otomasyonu Nasıl Kuracağız ?

Kaynak kodlarını kurup çalıştırmak istiyorsanız bilgisayarınızda sql server yüklü olmak zorunda ardından klasör içinde database klasörünün altındaki veritabanını içe aktarmamız gerekiyor.Nasıl yapılacağını merak ediyorsanız ilgili makale aşşağıdadır.

http://ramazanakbuz.com/sql-servere-veritabani-yukleme-veritabani-cikarmaimport-export/

Ardından proje içerisindeki sqlbaglantisi.cs içine gelip

Bağlantı yolunu kendinize göre değiştirmeyi unutmayın.Bunlar bittikden sonra kurumsal öğrenci ve firma hesapları oluşturarak projeyi deneyebilirsiniz.Ticari amaçlı kullanım yada direk ödev olarak sunulmasından  sorumlu değilim.

C# Staj Takip Sistemi Otomasyonu Proje Dosyası İndir

STAJ TAKİP OTOMASYONU TIKLA İNDİR -Reklamsız İndirme Linki Emeğe Saygı Yoruma Saol Yazsanız Yeterlic# proje örnekleri indirme linki

 

C# Staj Takip Sistemi Otomasyonu Örnek Resimleri

 

C#Staj Takip Sistemi Otomasyonu Örnek Kod

 

1 Yorum. Yeni Yorum

Bir Cevap Yazın

Menü
%d blogcu bunu beğendi: