C# Eğitim Oyunu

İlköğretim seviyesinde bu 3 farklı modda oynanabilen c# programlama dili ile yazılmış projemi sizlerle paylaşmak isteirm öncelikle görselleri göstermek istiyorum altta slayt şeklinde paylaştım.

Projemizin Resimleri

 

Oyunda Bizi Neler bekliyor ?

Matematik Bölümünde Sayısal bir işlem soruyor soru basit olduğu için ani karar verebilecek öğrenci kesinlikle hataya düşecektir.Çünkü Rakamların yeri değişiyor ! Ve 3 yanlış yapması durumunda bölüm sonlanıyor.

C# Eğitim Oyunu Matematik bölümünde neyi amaçladım dersem , öncelikle matematik antremanı yapabilmesini ikinci olarak acele karar vermemesi gerektiğini çünkü hayat da bazen koşullar değişebilir hazırlıklı olmak gerekir.

İngilizce bölümü ise hayvanların karikatürize resimlerini gösterip ingilizce yazılışını sormaktayım.Ve yazması için kısa bir süre bulunmakta yazmayı başaramazsa bir elma ağaçtan düşmektedir.Eğer tüm elmalar düşdükden sonra yanlış cevaplarsa oyunu bitiremeden baştan oynamak zorunda kalacak.

Peki neyi amaçladım ? İngilizce kelime dağırcını geliştirmek, Bilgisayar yazım hızını hızlandırmak vede zamanı iyi kullanması gerektiğini hatırlatmak.

Türkçede ise pek birşey yok en macerasız bölümümüz diyebiliriz. 🙂

Kodlarından örnek vericek olursam hepsini paylaşmamak kaydıyla

 

Evet Uzun lafın kısası diyorsanızki e güzel anlattında birde projeyi görelim diye alttada indirme linkini koyuyorum reklam filan yoktur.Hayırlı uğurlu olsun umarım işinizi görür.

C# Eğitim İndir

 

 

Bir Cevap Yazın

Menü
%d blogcu bunu beğendi: