Başkan’dan Açıklama : “1 milyon yazılımcı” çağrısı!

 Başkan’dan Açıklama : “1 milyon yazılımcı” çağrısı!
Okunuyor Başkan’dan Açıklama : “1 milyon yazılımcı” çağrısı!
Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ahtapot yazılım kuvvet ...

Dün meydana gelen Kabine Toplantısı daha sonra kameraların karşısına geçen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sokağa çıkma yasağının yanı sıra birçok mühim açıklamada bulunmuş oldu. Bunlardan birisi de, gençlere yazılım çağrısı oldu. Başkan’dan izahat 1 milyon yazılımcı çağrısı.

“Dünyada yıldızı gün geçtikçe parlayan yazılım sektörü sizi bekliyor.” lafları ile konuşmasına süregelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, 3 yılda 1 milyon yazılımcı yetiştirmeyi hedefleyen bir programın başlatılacağını duyurdu.

Bakan Albayrak: 1 Milyon Yazılımcı Projesinde eğitimler CV'lere ...

Başkan Erdoğan: 3 yılda 1 milyon yazılımcı!

Gömü ve Maliye Bakanlığı’nın hazırladığı bu proje kapsamında eğitimler, BTK Akademi portalı üstünden verilecek. Şu anda binlerce dakikaya ulaşan 31 değişik eğitimin BTK Akademi‘de bulunduğunu belirten Cumhurbaşkanı sene sonuna kadar tahsil sayısının 100’e ulaşacağını belirterek laflarına şöyleki devam etti;

Gençlerimizin tek yapması ihtiyaç duyulan sisteme girip özgeçmişlerini kaydettirmektir.

Tamamlanan eğitimler ve başarı dereceleri, sistemdeki özgeçmişlere otomatikman işlenecektir. Programı tamamlayanlar; güvenliğinden, veri analistliğine, siber güvenlikten yazılım geliştirmeye kadar 15 değişik alanda uzman olarak istihdam edilme imkanı kazanacaktır.

Böylece, gençliğimiz korona günlerini geleceğine fer tutacak fırsatına çevirebilecektir. Bu programın, ülkemizin yazılımcı ihtiyacının giderilmesine de katkı sağlayacağına inanıyorum.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yerli yazılım açıklaması! | Teknolojioku

Başkan Erdoğan “Evde Kal Türkiye’ sloganıyla gönüllü karantina uyguladığımız şu günlerde bilhassa gençlerimize bir çağrıda bulunmak isterim. Dünyada yıldızı gün geçtikçe daha da parlayan yazılım sektörü sizleri bekliyor. Bunun için 3 yılda 1 milyon yazılımcı yetiştirmeyi hedefleyen bir program başlatıyoruz. Gömü ve Maliye Bakanlığımızın hazırladığı proje kapsamında eğitimler, bilhassa de BTK Akademi Öğrenim Portalı üstünden gerçekleştirilecektir. Hala 13 başlıkta 47 bin dakikayı kabul eden 31 ayrı tahsil bu sitede hizmet veriyor. Sene sonuna kadar tahsil sayısı 100’e çıkacaktır. Gençlerimizin tek yapması ihtiyaç duyulan sisteme girip öz geçmişlerini kaydettirmektir. Tamamlanan eğitimler ve başarı dereceleri sistemdeki öz geçmişlere otomatikman işlenecektir. Programı tamamlayanlar güvenliğinden veri analistliğine, siber güvenlikten yazılım geliştirmeye kadar 15 değişik alanda uzman olarak istihdam edilebilme imkanı kazanacaktır. Böylece gençlerimiz korona günlerini geleceklerine fer tutacak bir fırsata çevirebilecektir. Bu programın ülkemizin yazılımcı ihtiyacının giderilmesine katkı sağlayacağına inanıyorum.” dedi.

Başkan’dan izahat 1 milyon yazılımcı çağrısı

https://twitter.com/HMBakanligi

Yapılan Yorumlar

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.