[ad_1]

Bugün Apple Day'dı, 24 saat boyunca büyülenmişti, merak uyandıracak olan iPhone alıcıları tarafından birçok personelin maaşlarının maliyetini karşılayacak kadar yoğun bir şekilde basılıyordu. Yeni bir saat, yeni bir iPad ve çok sayıda yeni renkte birkaç yeni telefon vardı. iPhone satışları düşebilir ve antitröst endişeleri artıyor, ancak iş açısından bakıldığında Apple hala oldukça sağlıklı.

Tesadüfen olsun ya da olmasın, Apple Günü eski platformlar ve demokrasi ritmi için yavaş geçti. Sanki politika yapıcılar, akademisyenler ve Apple'ın rakipleri, iPhone 11 ve iPhone 11 Pro arasındaki kameraları karşılaştırmak için kılıçlarını bıraktı. (Politika yapıcıların kılıçlarını hala çekmesi mümkün, ancak mevcut tüm muhabirler üç kameralı bir dizinin tripofobiyi tetikleyip tetikleyemeyeceğini tartışmakla meşguldü.)

Ancak kısa süre sonra kılıçlarını tekrar almalarını bekleyin. İçinde Washington PostCat Zakrzewski, Apple'ın antitröst eylemine karşı savunmasız kalmasının üç yolunu araştırıyor.

Milletvekilleri farkettiler. Senatör Elizabeth Warren (D-MA) “Apple’ın App Store'u, uygulama üreticileri için baskın platformlardan biri ve rekabeti bastırmak ve kendi ürünlerini tanıtmak için çok fazla güçleri var,” Senar Elizabeth Warren (D-MA) bugün tweetledi, ile bağlantı Zamanlar Öykü. “Bu doğru değil – ve bu yüzden #BreakUpBigTech için bir planım var.”

Bu arada Apple, Federal Ticaret Komisyonu'ndan farklı bir tehditle karşı karşıya kalabilir. Çocuk gizliliğinin ihlaliyle ilgili olarak YouTube'a 170 milyon dolarlık bir anlaşma yaptıktan sonra FTC, teknoloji şirketlerinin ses kayıtlarını toplama ve kullanımını incelemeyi planladıklarını söyledi. Richard Nieva ve Ben Fox Rubin raporunda CNET:

Smith, ajansın zaten bir çocuğun vereceği ses komutlarıyla ilgili politikaları olduğunu söyledi. internet bağlantılı oyuncak. Smith, cihazların, ebeveynlerin rızası olmadan çocukların ses sorgularını kaydetmeleri, ancak dosyalar “sonradan uygulanabilir olan en kısa sürede silinirse” iyi bir şey olduğunu söyledi. FTC, iki yıl önce yeni bir sürüm yayınladığında çocukların ses kayıtlarını derinlemesine ele aldı. COPPA için politika uygulama bildirimi. (…)

Basın toplantısında, Smith, isimlerinden herhangi bir teknoloji devinden bahsetmedi ve FTC, sesli komutların gözden geçirilmesi hakkında ek bir yorum talebine cevap vermedi. Ancak ses teknolojisini düşündüğünüzde, hiçbir ürün Amazon’un Alexa’sı, Google’ın Asistanı ve Elmalar Siri. Tüm bu hizmetlerde, yazılımın size G puanlı şakalar yapma yeteneği de dahil olmak üzere, çocuklara yönelik uygulamalar ve içerikler vardır.

Söz konusu duyuru, Apple'ın, müteahhitleri geliştirmek için Siri ile konuşan müşterilerin kayıtlarını dinlemek için insan müteahhitlerini gizlice kullandıkları için özür diledikten birkaç gün sonra geldi. Apple, bunu yapan tek şirket değildi – Google, Facebook, Amazon ve Microsoft'un hepsi de bunu yaparken yakalandı – ancak tüketicilerin gizliliğini Apple'ın gizliliğinden korumak kadar zorlu bir başka şirket de arkasına yaslanmadı.

Apple için, yüzleşmek için zorlu bir dizi sorun var – ve son on yıl boyunca kamusal algı bakış açısıyla nispeten charmed bir yaşam süren şirketin tamamen hazır olamayacağı bir konu. Şirket, FTC'den gelebilecek fırtınaları havalandırmak için çok uygun görünüyor, ancak beklenti mutsuz olmalı.

Beklerken, yeni iPhone'lar gerçekten çok hoş. Ben iPhone 11 Pro'yu yeşil tutmayı düşünüyorum.

Oran

Günümüzde kamuoyu teknoloji platformlarının algılanmasını etkileyebilecek haberlerde.

⬆️ Yükselen: Facebook hem Facebook’ta hem de Facebook’ta kendine zarar verme ve intihar içerikli politikalarını sıkılaştırıyor. Instagram.

Yana doğru yönelme: Kullanıcıları düzenli olarak uygulamaların konumlarını kontrol etmeleri konusunda düzenli olarak bilgilendirecek olan Android ve iOS'ta yapılacak değişikliklerden endişe duymak, Facebook Konum verilerini nasıl kullandığı hakkında bir açıklayıcı yayınladı. Ancak gönderi, kullanıcılara "kontrolünüzde olduğunu" güvence altına almak için tasarlanırken, aynı zamanda Facebook'un kullanıcıların konum hizmetlerini etkinleştirip etkinleştirmeyeceklerini belirlemediğini söyledi.

yöneten

Federal bir temyiz mahkemesi, LinkedIn’in San Francisco’daki bir şirketin kullanıcı profillerinden bilgi almalarını engelleme çabalarını reddetti. Bir yandan, bu kötü aktörlerin, kullanıcıların açık izni olmadan çok büyük veri alanlarını yükseltmelerine izin verebilir. Öte yandan, araştırmacıların ve gazetecilerin platformları daha iyi anlamalarını sağlayabilir. Reuters için Jonathan Stempel İşte:

Devre Hakimi Marsha Berzon, işverenlerin çalışanlarının kalacağını ya da istifa edip etmeyeceklerini belirlemelerine yardımcı olacak bir yazılım olan hiQ'nun, erişim hakkı olmadan işten çıkabileceği için tazminatın bulunmadığı nedeniyle onarılamaz bir zararla karşı karşıya olduğunu gösterdi.

Ayrıca, LinkedIn gibi şirketlere, halka açık kullanıcı verilerini kimlerin kullanabileceğini “serbest tekel” olarak vermenin, halkın çıkarına zarar veren “bilgi tekelleri” oluşturma riskini taşıdığını söyledi.

Berzon, “LinkedIn, kullanıcıların profilleri üzerindeki sahipliğini koruduğu için, kullanıcıların sağladığı verilere hiçbir korumalı mülk ilgisi yok” dedi. “Ve kamuya açık profillere gelince, kullanıcılar potansiyel olarak işverenler de dahil olmak üzere kullanıcılar tarafından başkaları tarafından erişilmeyi hedefliyor”.

Facebook ve Instagram İtalyan neo-faşist partisi CasaPound'un resmi hesaplarını ve düzinelerce sağcı aktivistin profillerini nefret söylemi nedeniyle sonlandırdı. CasaPound'un Facebook'ta yaklaşık 240.000 takipçisi vardı. (Lorenzo Tondo / Gardiyan)

En popüler çocuklardan biri YouTubeRyan ToysReview, okul öncesi çocukları kandırmakla reklamları izlemekle suçlandı. Federal Ticaret Komisyonu'na sunulan şikayet, 8 yaşındaki Ryan ve ailesinin sponsorluk içeriğini yeterince açıklamadığını belirtti. (Stephanie McNeal / BuzzFeed)

Gazete yöneticileri bugün antitröst yasasına muafiyet için Kongre'ye lobi yapmak üzere milletvekilleriyle bir araya geldi. Grup, News Media Alliance’ın güvenli bir şekilde karşı karşıya kaldıkları güvenli liman faturasına destek veriyor; Facebook ve Google Birim olarak. (Sara Fischer / Axios)

eskiheyecan CEO Dick Costolo, sosyal medya platformlarının kamuya açık konuşmaları iyileştirmek için hesap katmanları oluşturması gerektiğini söyledi. Costolo, örneğin yanıtlamadan avatarları veya telefon numaraları olmayan hesapların kısıtlanmasını önerdi. (Kevin Stankiewicz / CNBC)

Microsoft, Başkan Brad Smith, teknoloji sektörünün sorumlulukla yüzleşmesi ve düzenlemeleri benimsemesi gerektiğini söyledi. Smith ayrıca Recode Decode'da “Araçlar ve Silahlar: Dijital Çağın Sözü ve Tehlikesi” adlı yeni kitabından bahsetti. (Todd Bishop / GeekWire)

Başkan Trump'a yapılan öfke, Dorian Kasırgası hakkındaki yanlış bilgiyi tweetliyor. Bir e-postada, NOAA baş bilim adamı Craig McLean, cumhurbaşkanının Dorian'ın Alabama’ya vurabileceği yönündeki sahte iddialarını destekleyen bir basın bülteni gönderdiği için personeli reddetti. (Justine Calma / Sınır)

Avrupa Birliği antitröst şefi olarak ismini kıran bir isim olan Margrethe Vestager elma ve Google, daha yeni dijital işlerden sorumlu AB genel başkan yardımcısı seçildi. Yeni rolünde, yapay zeka, büyük veri, yenilik ve siber güvenlik ile ilgili sorunları denetleyecektir. (Aoife White ve Natalia Drozdiak / Bloomberg)

sanayi

Araştırmacılar sağlık müdahale tekniklerini geliştirmek için Facebook, YouTube, Twitter ve Instagram'daki kamu yayınlarını inceliyorlar. Sidney Fussell, bilim adamları dijital fenotipleme olarak bilinen ve “HIV, obezite, Parkinson hastalığı ve intihar riskini tespit edebilen algoritmalar oluşturmak için” kullanıyorlar. Atlantik Okyanusu. Ancak, dikkate alınması gereken gizlilik riskleri vardır:

Otizmle ilişkili atipik davranışları incelemek için video analizini kullanmak en az 2005. Daha yakın zamanlarda, araştırmacılar yeterli eğitim verisine sahip makine öğrenim araçlarının bir çocuk doktorunun aynı şeyleri fark edebileceğini umuyorlardı: Çocuk adını veren bir ebeveyne cevap veriyor mu? Çocuk odağını kolayca bir nesneden diğerine kaydırabilir mi? Bu yanıtları ölçerek, algoritmalar yüklenen videolardan kalıp seçmeyi öğrenebilir. bir 2018 otizm davranış çalışmasıörneğin, tipik ve atipik hareketleri sınıflandırmak için YouTube videolarını ve giyilebilirlerini kullandı. On yıl önce, araştırmacılar algoritmalarını geliştirmek için ev videolarına güvendiler. Şimdi sosyal medya çağı, muazzam miktarda potansiyel eğitim verisi sunuyor.

Ancak UC Irvine'deki bir biyoetikçi olan Matthew Bietz, kolayca erişilebilen verilerin bolluğunun, araştırma için YouTube gibi kazıma alanlarının potansiyel gizlilik risklerini gizleyebileceğini savunuyor. “Bence bazen bunlar (AI çalışmaları) araçları olan insanlar tarafından değil, problemi olan insanlar tarafından yönlendiriliyor” diyor.

Google ve Facebook Hindistan pazarı için “lite” uygulamalarına büyük yatırım yaptı, ancak zayıf reklam pazarı yatırımlarını telafi etmeyebileceklerini gösteriyor. (Juro Osawa, Shai Oster / Bilgi)

Snapchat özellikle 2020 tartışmaları için özel bir haber kanalı başlatıyor. “Demokratik Birincil Tartışma Kanalı” 12 Eylül'de yayınlanacak. Şirket, adayları genç seçmenlere ulaşmanın bir yolu olarak kabul etmek için zorluyor. (Sara Fischer / Axios)

Snapchat ve Instagram kullanıcılar sohbet yazamadıklarında Pazartesi günü kesinti yaşadı. (Corinne Reichert / CNET)

Milo Yiannopoulos, bu yılın başlarında Twitter ve Facebook'tan platformdan ayrılmasının ardından, kırdığı Telegram'a hayranlarını anlatıyor. Kötü aktörün sosyal etkilerini köreltmek için platformdan ayrılmanın etkili olabileceğinin son işareti. (David Uberti / mengene)

Ve sonunda …

Rusya, Facebook ve Google’ı yasa dışı seçim müdahalesiyle suçladı

Adil bir oyunda olma konusunda ne söylediklerini biliyorsun. Her ne kadar tam olarak emin olamadığımdan eminim. Zak Doffman'dan:

Bu yeni iddialar, siyasi reklamların oylama gününde yayınlanmasına ilişkin – 8 Eylül’e rağmen, düzenleyici, böyle bir eylemin ülkenin seçim yasalarını ihlal edeceği konusunda uyarıyor. “Oylama günü, Google’ın arama motorunda, Facebook ve YouTube’da kitle iletişiminin izlenmesi sırasında politik reklamlar kuruldu.”

Roskomnadzor, ABD devlerinin eylemlerinin “Rusya'nın egemen işlerine müdahale olarak görülebileceği ve Rusya Federasyonu'nda demokratik seçimlerin yapılmasını engelleyebileceğini” iddia ediyor. İronik bir duraksama. “Yabancı aktörler tarafından bu tür eylemler” diyor “kabul edilemez”.

Fuar noktası, Rusya. Seni buna tutacağız.

Bizimle konuş

Bize ipuçları, yorumlar, sorular ve iPhone siparişleri gönderin: casey@theverge.com ve zoe@theverge.com.

[ad_2]
Haberin Kaynak Linki

Bir Cevap Yazın

Menü
%d blogcu bunu beğendi: