Apple Watch Series 5: nereye gideceksin? #teknoloji

 Apple Watch Series 5: nereye gideceksin?
 #teknoloji
Okunuyor Apple Watch Series 5: nereye gideceksin? #teknoloji

Apple'ın, adlandırma kuralları geçerliyse, muhtemelen Apple Watch Series 5 olarak adlandırılan Apple Watch'ın en son yinelemesini duyurması bekleniyor. Peki Apple bir sonraki nöbeti nereye götürüyor? Seri 4 (veya Seri 3 veya Seri 2) sahiplerinin acele edip yükseltecekleri ürün türüne dönüşmesine neden olacak iyileştirmeler olabilir?

Konunun bir parçası, mevcut İzleme’nin rekabet eksikliğidir. Apple, akıllı saat endüstrisine neredeyse saçma bir seviyeye hükmediyor: geçen yıl tüm akıllı saatlerin toplam satışının yarısından fazlasını oluşturuyordu, Samsung ve Fitbit’in iki katından fazlasını satıyordu – liderlikteki iki ve üç nokta – birlikte, Strateji Analitiklerine göre.

Apple’ın, aynı zamanda, 2015’te ürünü piyasaya sunmasından bu yana ilk kez yapılan, Apple Serisi için büyük bir yeniden tasarım ortaya çıkması, 5. Serisi modellerin, 4. Serisi tasarımını yeni bir şey yerine kesinlikle kullanmaya devam edeceği anlamına geliyor. Özellikle bu yıl Apple Watch için söylentilere göre yapılan en büyük güncellemelerin ya kozmetik – sızan titanyum ve seramik kasalar gibi – ya da bağımsız App Store ve söylenti uyku izleme gibi yazılım tabanlı olduğunu söylüyor.

Daha önceki Watch güncellemeleri, uygun su yalıtımı, fonksiyonel mikrofonlar ve hoparlörler gibi eksik olan özellikler listesi ve bir iPhone'dan ayrılmayacak bağımsız bir LTE bağlantısı gibi çamaşırhane listesi sayesinde aynı sorunu yaşamadı. Ama şimdi Watch zaten tüm bu şeylere sahip ve Apple'ın bu yıl ekleyebileceği eksik özelliklerin listesi daha ince ve daha ince görünmeye başlıyor.


Fotoğraf Vjeran Pavic / Verge

Tabii ki saatin mükemmel olduğunu söyleyemem. Pil ömrü, Fitbit’in Versa hattının ulaştığı bir haftalık rakamlarla karşılaştırıldığında hala yetersiz. Siri, sinir bozucu derecede tutarsız, bu da küçük ekran boyutundan dolayı metin girişinin tek gerçek aracı olduğu zaman sorun. Ve tabii ki, herhangi bir smartwatch'ın kutsal kâsesi – zamanı göstermek için elle eğrilmeyi gerektirmeyen her zaman açık bir ekran – hala Apple'ın ulaşamayacağı bir yerde kalıyor.

Ancak bu yılki Apple Watch'a geldiği söylenen özellikler de ileriye dönük bir yol gösterebilir. Apple'ın Watch'ı ilk başlattığında ünlü bir şekilde duyurduğu gibi, bileğinizin üzerinde durduğu gerçeği, onu şirketten “şimdiye kadarki en kişisel cihaz” haline getiriyor. Estetiğinize yeni bir İzle eşleştirmenize izin veren yeni stiller ve malzemeler Apple'ın bu hedefi gerçekleştirmesine yardımcı olabileceği bir yoldur. Uyku ve periyot takibi gibi yeni sağlık özellikleri başka bir şeydir.

Apple o kadar ileridedir ki, yeni bir Apple Watch için tek gerçek rakip eski bir üründür, özellikle bir kez yazılımın kilitlenmesini hesaba kattığınızda – Apple (doğal olarak), saatlerin iPhone'larla herhangi bir rakipten çok daha derinlemesine entegre olmasını sağlar. Orada yüz milyonlarca iPhone müşterisi için fiili bir seçenek. Ayrıca Apple'ın eski donanım için endüstri lideri olan ve yaklaşmakta olan WatchOS 6, Apple Watch'ın ilk neslinin hepsinde kullanıma hazır olacak şekilde ayarlandı ve Apple'ın mevcut müşterileri yeni bir cihaz almaya ikna etmek için zorlayıcı nedenlere sahip olması gerektiği anlamına geliyor.

Ancak, ilerlemeye daha fazla anlamlı bir rekabet olmadan, Apple'ın devasa pazar lideri ve yinelemeli yükseltmeleri ile kıyıya devam etmesi mümkündür. Söylediği gibi: kırılmadıysa, düzeltmeyin.


Haberin Kaynak Linki

Yapılan Yorumlar

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.