Donanım

AMD, Kore’deki Intel’i Tarihte İlk Defa Satıyor, Avrupa'da Satışı İki Katına Çıkardı #donanimhaber

Bir defa daha AMD, ürünlerinin kısa sürede ürettikleri yol için yarın hasılat tutanağının önünde manşetlere çıktığını ayrım etti. Kore’de, firmanın işlemcilerinin Intel'in tarihte ilk kez sattığı bildirildi.

Öncesinden oluşturulmuş bütün PC'lerin% 51,3'ünün bir AMD işlemci barındırdığı, geri kalan% 48,7'sinin ise Intel tarafınca desteklendiği bildirildi.

İlgili AMD Zen 3, İki Sıçrayan Güruh Tarafınca Geliştirilmekte, 2H 2020'de Zen 4 & Zen 5 İşlemci Çekirdeği Sunuyor

Kaynak: http://www.newsa.co.kr

AMD, müşterilerin parçaları ayrı olarak satın aldıkları ve kendi bilgisayarlarını ürettikleri, kendin yap kanalı kanal pazarında geleneksel olarak fazlaca iyi iş çıkarmıştır. Her ne kadar evvelde inşa edilmiş OEM pazarı, firmanın nüfuz etmesi için fazlaca daha zor olsa da, Intel'in bu alandaki on sene devam eden uzun tutumu sebebiyle.

İşte bu kadar büyük bir işte bu nedenle, AMD evvelde inşa edilmiş pazarda nadiren Intel'i satmadı ve aslen AMD'nin rakiplerinin NVIDIA & Intel'in geleneksel olarak fazlaca kuvvetli olduğu bir pazar olan Kore'de asla yapmadı. .

Avrupa'da AMD Powered PC Satış Çift

Öykü Kore ile bitmiyor, zira ortaya çıkmış olduğu şeklinde AMD ile güçlendirilmiş PC'leri yerleşik Intel alternatifleriyle satın almayı seçen bir tek Koreliler değil. Avrupa'da firma ek olarak son çeyrekte Ryzen işlemcilerinin desteklediği evvelde inşa edilmiş sistem satışlarını da görmüş oldu.

Büyük seviyede, 3. nesil Ryzen 3000 serisi CPU'larının kuvvetli rekabet pozisyonu ve Intel'in idame eden 14nm üretim sıkıntısı yardımıyla, 10nm'ye geçiş hızlanırken minimum altı ay daha devam edeceği öngörülüyor.

İlgili AMD: Zen 2 Powered EPYC İşlemcilerle Intel'i 400% + Dolar'dan Geçiyoruz

Genel bilgisayar pazarı, bu çeyrekte geçen senenin aynı çeyreğine nazaran% 4 arttı. Öte taraftan AMD, Batı Avrupa'daki bilgisayar satışlarını hemen hemen iki katına çıkardı ve geçen senenin üçüncü çeyreğinde satılan 355.000 adetten bu senenin aynı çeyreğinde 629.000 adete terfi etti.

Beklenenden daha kuvvetli bir Windows 10 kurumsal yenileme döngüsünden meydana gelen pazardaki genel bilgisayar talebinin daha yüksek olması, AMD'nin daha kuvvetli bir ürün portföyünün yanı sıra Intel'in üretim sıkıntıları, bu sene kırmızı güruh için% 30'un üstünde buyruk veren bir marka oldu on yıldan fazla bir süredir CPUBench veritabanındaki payın ilk defa.

Hem AMD'den bununla beraber Intel'den gelen ve yeniden mevsimsel olarak senenin en kuvvetli çeyreği olan Q4 satışlarının genel enerjisini çoğaltması beklenen birtakım mamüller var. Bunlar içinde AMD'nin 3. nesil meraklısı Threadripper işlemci serisinin yanı sıra, AM4 platformunda beklenen 16 çekirdekli Ryzen 9 3950X de dahil olmak suretiyle birkaç 3. nesil Ryzen parçası bulunuyor.

Intel ek olarak, firmanın önceki neslin dolar başına iki katı performans göstermesi için fiyatlandırılan yeni Cascade Lake-X serisini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Endüstrinin senelerdir yıldırdığı bir şey ve Intel meraklısı bu mevzuda heyecanlanacağından güvenli.

AMD, piyasa kapanışından sonrasında yarın üçüncü çeyrek mali hasılatını yayınlamaya hazırlanıyor, işte öyleyse şirkette son çeyrekte şu anda elde edilemeyecek bir detayda iyi mi oynandığını görmeyi umuyoruz. Bundan dolayı birtakım sulu detaylar için bizi izlemeye devam edin, bir ihtimal yaklaşmakta olan mamüller hakkındaki bile!

AMD'nin 3. çeyrekte ne kadar iyi olduğuna inandığınıza dair öngörünüz nelerdir?Taktim etmek


Haberin Kaynak Linki

Etiketler

Ramazan Şerif

Selamun Aleyküm Adım Ramazan Şerif Akbuz. Bilişime olan merakım ortaokul yıllarımda başladı.7.Sınıfta Türkiye Eğitim Gönülleri Vakfı aracılığı ile girdiğim Legorobot yarışmasında Türkiye de ilk 20 ye girdik.Bilişime olan heyecanım lise yıllarımda da devam etti.Liseyi Veritabanı Programcılığı bölümünde okudum.Matematiğim zayıftı bende 2 yıllık Omü bilgisayar programcılığına geçiş yaptım.Okulu başarıyla bitirdim.2 Yıldır bir yandan Freelance olarak çalışıyor , bir yandanda iş arıyorum.Bakdım olacağı yok birazda kendimi geliştirme kararı aldım.DGS ile Fırat Üniversitesi Yazılım Mühendisliğine geldim.Maceranın devamında bir baltaya sap olabilmek dileğiyle "Zaman zam anıdır Gülüşüme sende gül üşüme"

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı