• Ana Sayfa
  • Donanım
  • AMD Hususi Güç Planı, Ryzen 3000 CPU'ların Turbo Hızını 250 MHz'e Kadar Artırıyor, Şimdi 4.6 GHz'e Kadar Ryzen 9 3900X'te! #donanimhaber

AMD Hususi Güç Planı, Ryzen 3000 CPU'ların Turbo Hızını 250 MHz'e Kadar Artırıyor, Şimdi 4.6 GHz'e Kadar Ryzen 9 3900X'te! #donanimhaber

 AMD Hususi Güç Planı, Ryzen 3000 CPU'ların Turbo Hızını 250 MHz'e Kadar Artırıyor, Şimdi 4.6 GHz'e Kadar Ryzen 9 3900X'te!
 #donanimhaber
Okunuyor AMD Hususi Güç Planı, Ryzen 3000 CPU'ların Turbo Hızını 250 MHz'e Kadar Artırıyor, Şimdi 4.6 GHz'e Kadar Ryzen 9 3900X'te! #donanimhaber

Her gün göremediğiniz bir şey var: Bir AMD Ryzen geliştiricisi ve DRZ Hesaplayıcı'nın Ryzen yazarı olan 1usmus, AMD Ryzen 3000 serisi işlemcilerde yaklaşık bir artışla 200-250 MHz'lik bir artışa yol açan yeni bir güç planı ortaya koydu (önümüzdeki dönemde de dahil) SRTX4 soketine nazaran Threadripper 3000 serisi). Bu turbo saatlerin çoğu zaman işlemciler içinde fazlaca durağan(durgun) bulunduğunu ve AMD kullanıcılarının satın aldıkları parçalar için birdenbire dolar başına daha yüksek performans alabileceklerini göz önüne alarak ne olursa olsun delice.

AMUS Zen 2 tabanlı işlemciler için 1usmus'un hususi güç planı, 250MHz'e kadar turbo artışı artırıyor! 3900X ve 3950X'te iyi çalışıyor

Bu geliştirici, fazlaca uzun bir süredir AMD Zen 2 işlemciler üstünde çalışıyor ve firmanın yeni Ryzen 3000 işlemcilerinin güç durumlarını optimize etmede büyük bir ilerleme kaydetmiş şeklinde görünüyor. 250MHz. 3900X ve 3950X şeklinde oldukça çekirdekli sayıcı işlemcilerden bahsettiğimizde, 200-250MHz'lik bir saat hızı hasılatının bile hızla büyük bir avantaja haiz olabileceğini ihmal etmeyin. Geliştiriciye nazaran, mod yaklaşan Threadripper serisi dahil olmak suretiyle bütün Zen 2 tabanlı işlemciler üstünde çalışacak:

Bununla beraber, 1 usmus'a nazaran, mod şu anda Ryzen 3900 ve 3950X şeklinde minimum iki CCD (kısaca 8 çekirdekten fazla) olan kalıplarda en iyi biçimde çalışıyor, ötekiler ise "pozitif kazanımlar" ayrım edecek. Bu, iki CCD'den daha fazlasını içeren yaklaşan Threadripper serisinde daha da yüksek performans artışı bekleyebileceğiniz anlamına geliyor.

TechPowerUp'ın izniyle.

AMD geliştiricisi, AMD'ye resmi bir tavsiye gönderdiğini ve yakında resmi yığının bir parçası olmasını umduğunu belirtiyor. AMD'nin devamlı tarihsel olarak tavsiye ve gelişmelere aleni olduğu göz önüne alındığında, bu güncellemenin resmi olarak yeterince yakında yayınlandığını görür görmez şaşırmayacağım (bir ihtimal denetim panelinde bir ayar olarak).

Sadece ilgi çekici olan kısım ise, işlemci bu yeni güç planı ile enerji verimliliğini artırıyor. 1 usmus, optimize edilmiş bir yük dengeleyici yaklaşımı kullanarak bunu başarmıştır. AMD'nin resmi yığını fena çekirdeği yüklerken (yüksek hızlarda yükselmeyebilecek çekirdeği), hususi stok daha iyi yükseltmelere ve artan bir güç verimliliği eğrisine izin vererek en iyi çekirdeği yükler. Yığın AMD yığını hem de, eşit olmayan bir yük dağılımına haiz birden fazla çekirdek kullanırken 1usmus'un hususi planı yalnızca iki "iyi çekirdek kullanıyor.

TechPowerUp'ın izniyle.

Bu, AMD müşterileri için ne olursa olsun mükemmel bir haber ve yazılım yığınına bakıldığında yalnız "iyi şarap" imajına katkıda bulunan bir şey. AMD parçalarının yalnızca 1. Günden itibaren güç ve verimde artış sağladığına dair yaygın bir itikat var ve bu hususi plan bunun bir kanıtı. Yeni güç planını tecrübe etmek isteyen biriyseniz, buradan indirebilirsiniz:

Ryzen 3000 serisi için 1musmus AMD Hususi Güç Planını buradan indirin

Yönergeler ile beraber indirme bağlantısı, 1 usmus tarafınca gösterilen özgün makalede bulunabilir. Ek olarak, geliştirici tarafınca TechPowerUp'da gösterilen yazının tamamını okumaya ve okumaya teşvik ediyorum şu sebeple kimse bulgularını kendisinden daha iyi açıklayamıyor. AMD'nin çoğu zaman bu şekilde şeylere yanıt vermesi fazlaca süratli bulunduğunu düşünüyorum, AMD'nin buna en yakın zamanda cevap vermesini umuyorum.

Bu yeni AMD hususi güç planı hakkındaki ne düşünüyorsunuz?Taktim etmek


Haberin Kaynak Linki

Yapılan Yorumlar

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.