7nm (GPU) Duyurusu İle Her insana Sürpriz Vermek İstiyoruz #donanimhaber

 7nm (GPU) Duyurusu İle Her insana Sürpriz Vermek İstiyoruz
 #donanimhaber
Okunuyor 7nm (GPU) Duyurusu İle Her insana Sürpriz Vermek İstiyoruz #donanimhaber

NVIDIA kısa bir müddet önce 2019 Kredi Suisse Senelik Teknoloji Konferansı'nda sunuldu ve firmanın özgür bıraktığı oldukca entresan birkaç informasyon deposu vardı. 7nm yol haritası hakkındaki sorular sorulduğunda, firma entresan bir cevap verdi – sadece beklenen – insanlara duyurularla şaşırtmayı seviyoruz. NVIDIA hala TSMC'den tekrar paketlenmiş bir 16nm FF dönemi olan 12NFF düğümünde ve birçoğumuz firmanın 7nm seviyesine ne süre atlayacağını merak etmeye başladık – rakip AMD'nin aslına bakarsan meydana getirdiği bir şey.

NVIDIA, 7nm GPU duyurusu ile herkesi şaşırtacak

Sıralanan Credit Suisse konferansından daha çok baytımız olduğu için bu oldukca kısa bir makale olacak. Tarih herhangi bir gösterge ise, yaklaşan GPU'lar, firmanın resmi bir izahat yapmadan ilkin bir halde sızıntı yapmış olacaktır. Turing tarihte en fazlaca sızan lansmanlardan bir tanesiydi ve Jensen bile sahnede latife yapmış oldu. 7nm'ye geçiş, inanırım, oldukca benzer olacaktır, sadece hemen hemen bir dikizleme duymadığımızdan, bir analistin şu suali sorması şaşırtıcı değildi:

AMD / XFX Radeon VII 16 GB Grafik Kartı ve Xbox Oyun Kartı

Masaya getirdiğiniz IP yazılımını vurguluyorsunuz, bir ihtimal silikon IP'nin birazını vurguluyordum, fakat ben bir Yarıiletken Analistiyim ve kısa sürede Supercomputing 2019 vardı ve kim bilir birtakım beklentiler / umutlar bulunduğunu düşünüyorum. Yapmadığımız silikon yol haritanızı 7 nm'ye daha iyi anlayın, bunu ne süre bekleyebiliriz? Ve sanırım, daha önemlisi, proses teknolojisi müşterilerinize getirdiğiniz genel çözüm için ne kadar mühim?

NVIDIA'nın sorguya cevabı şuydu:

Genel hatlarıyla mimarlığımızı bir tüm olarak mimarimiz yapmış olup yapmadığımızı inşa etmekle daima meşgulüz ve genel hatlarıyla veri merkezimizde oyun mu, yoksa ustalaşmış görsel mi olduğu değişik pazarlarımıza hizmet etme eğilimindedir. Korkma, teknolojimiz üstünde çalışıyoruz. Yeniliklerimiz ve süreç teknolojimiz bu son yıllarda nefes kesecek olmuştur. Bundan dolayı bizi izlemeye devam edin. Gelecekte sizin için daima bir şeylerimiz olacak, sadece genel yol haritalarımızla ve işler ortaya çıktığında herkesi şaşırtmayı seviyoruz.

Şimdi, neyin daha mühim olduğuna, genel işlemeye ve genel gelişimsel yazılımlara odaklanın. PowerPoint'te odaklanan fazlaca sayıda insan görüyoruz – genel işlemcilerimizde gördüğümüz genel performansımızla rekabet etmeye çalışıyor. İşlemcilerimiz, hangi sektörde olursa olsun, bir tek birinci derslik olmadı, Hem şu andaki düğümde bununla birlikte yakın gelecek açısından yapabileceğimiz devamlı bir büyüme var.

Mimarilerimizin her biri için, geliştirme döngüsünde devam ediyoruz, mevcut düğümü seçiyoruz ya da piyasaya sürmemiz için daha iyi olacak olan gelecekteki düğüm açısından bakıyoruz. Bu, mimarileri pazara iyi mi getirdiğimizi tayin biçimimizdir. Şu demek oluyor ki bu çok büyük bir parçadır, bir düğüm değişikliği veya genel muamele enerjisini geliştirmede bir düğüm değişikliği olmaz.

Sadece bunun üstüne yazılımın genel gelişimi bizlere hem ekosistemi bununla birlikte hem endüstriler bununla birlikte hiper ölçeklerle haiz olduğumuz geniş erişimi sağlamış oldu. AI'nın ilerlemesini ve hızlanmanın ilerlemesini gördüğümüz hızda, genel hatlarıyla bu gelişmeyi değiştirebilmek için bu kabiliyete gereksinimleri var. Programlama yeteneğine gereksinimleri var, aksi takdirde yatırımlarını geri almaları fazlaca zor. Bütün GPU'ları satın aldığınızdan platformda sonuca ulaşmadan kazandığınız yatırım getirisi onlar için son aşama faydalıdır. -Kolet Kress, CFO, NVIDIA

Bu oldukca entresan bir yanıt ve pek bir çok buna yanıt vermeyecek, sadece tekrar de NVIDIA'nın bir analiste muhteşem kabul edilebilir bir yanıt olarak kabul edilmiş olduğu seviyede sürpriz duyurular için duydukları coşkuyu vurguladığını keyifli buldum. İlginç bir halde, firma ek olarak mevcut 12NFF cephesinde yapabilecekleri işler bulunduğunu belirtti. Bu, NVIDIA'nın minimum bir ürün lansmanı için 12NFF düğümünde kalmayı hakikaten organize ettiği anlamına geldiğini düşünerek fazlaca sayıda kaş çıkartabilecek bir şeydi.Gönder


Haberin Kaynak Linki

Yapılan Yorumlar

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.